RAI

.

RĪGAS AERONAVIGĀCIJAS INSTITŪTS

*

Flight School

ERASMUS +

Datu bāze

Kalendārs

«    june 2022    »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Moodle

mani dati

EAD - RAI

Sertifikāts

Starptautiskās skolotāju dienas priekšvakarā uz sarunu esam aicinājuši mūsu kādreizējos absolventus, tagad - RAI pasniedzējus.
 
 
Mg. oec. Irina Davidoviča RAI absolvente, strādā RAI kopš 2019. gada. Pasniedz tādus priekšmetus kā: Transporta sistēmas, Komercdarbība transportā, Transporta pavadīšana, Transporta ražošanas organizācija, Filozofija un socioloģija
 

Kad Jūs nolēmāt kļūt par pasniedzēju un cik ilgi jau strādājat augstskolā?

Rīgas Aeronavigācijas institūtā sāku strādāt salīdzinoši nesen- kopš 2019. gada septembra. Atzīšos, ka nekad dzīvē nebūtu domājusi un kur nu vēl sapņojusi, ka strādāšu par augstskolas pasniedzēju. Tikai vienreiz, kad biju pirmā kursa studente, fizikas lekcijā iedomājos- nez, kā tas ir- būt pasniedzēja vietā, Dmitrija Ulanova vietā? Un, lūk- pēc vairākiem gadiem esmu to izjutusi pilnā mērā (šī vārda vislabākajā nozīmē)! Pats interesantākais, ka tieši D.Ulanovs man piedāvāja pievienoties RAI kolektīvam. Tātad droši varam secināt, ka mūsu domas patiešām mēdz materializēties. Tagad zinu pavisam droši, ka mans darbs man sagādā milzu gandarījumu.

Kādus savus studiju laika sapņus esat realizējusi dzīvē?

Man ir viens sapnis, kurš radās vēl pirms studijām RAI, un kuru joprojām ceru realizēt. Es sapņoju kļūt par civilās aviācijas pilotu un no sirds ticu, ka šis sapnis reiz īstenosies

Kādam jābūt labam pasniedzējam?

Viņam jābūt īstenam savas jomas profesionālim, kam piemīt ļoti augsta atbildības sajūta.

Nozīmīgākais sasniegums Jūsu dzīvē?

Mans galvenais dzīves sasniegums ir divas augstākās izglītības, un es nebūt vēl nedomāju pie tā apstāties. Kā teicis krievu karavadonis A.Suvorovs: "Ученье - свет, а неученье - тьма!" ("Mācības- gaisma, bet nemācīšanās– tumsa!"). Tāds ir arī mans dzīves moto.

Kādas īpašības Jūs visaugstāk vērtējat studentos- nākamajos pasniedzējos?

Studentos augstu novērtēju godīgumu, punktualitāti, atbildību, labestību, aizrautību, zinātkāri, vēlmi daudz ko paspēt un humora izjūtu.

Vislabākais padoms, kādu Jums devuši pasniedzēji?

Nenoliedzami, ka padomus viņi ir snieguši jau ar savu piemēru vien. RAI ir visaugstākās klases pasniedzēji, kuriem gribas līdzināties un ar prieku uzņemt visas zināšanas. Izmantojot iespēju, vēlos sveikt visus kolēģus mūsu profesionālajos svētkos- Skolotāju dienā! Vēlu Jums prieku par labi paveiktu darbu, pateicīgus studentus, interesantus projektus un iedvesmu katrai dienai.

Vai sekojat līdzi arī savu studentu profesionālajai karjerai?

Jā, protams! Tāpat ar dažiem no studentiem joprojām uzturu arī draudzīgas un sirsnīgas attiecības

Kādu padomu Jūs dotu tiem, kas vēlas kļūt par pasniedzēju?

Šī profesija nosaka daudz savstarpējās saskarsmes. Mazrunīgam un noslēgtam pasniedzējam diez vai izdosies atrast īsto pieeju un kopīgo valodu ar studentiem. Tāpat svarīgi ir izrādīt cieņu pret katru personību, lojalitāti pret dažādiem viedokļiem un rīcību, kā arī sapratni, ka cilvēki mēdz būt ļoti dažādi.

Nosauciet, lūdzu, pasniedzēja darba plusus!

Pirmais, kas nāk prātā, domājot par pozitīvajiem pasniedzēja darba aspektiem, ir darba cēlums un nozīmība, jo no pedagogu darba lielā mērā ir atkarīga mūsdienu civilizācijas nākotne.

Lūdzu, sniedziet padomu jaunam pasniedzējam, kurš tikko sācis iepazīt pedagoga profesijas pasauli.

Nemitīgi paaugstiniet savu profesionālo līmeni, tiecieties uz pastāvīgu attīstību, pilnveidojieties! Biežāk smaidiet, jo studenti patiesi mīl un ciena dvēseliski gaišus cilvēkus. Esiet godīgi un patiesi!.