RAI

.

RĪGAS AERONAVIGĀCIJAS INSTITŪTS

*

Flight School

ERASMUS +

Datu bāze

Kalendārs

«    jūlijs 2024    »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Jaunumu arhīvs

Jūlijs 2024 (1)
Jūnijs 2024 (1)
Maijs 2024 (5)
Aprīlis 2024 (4)
Marts 2024 (4)
Februāris 2024 (2)

Moodle

mani dati

EAD - RAI

Sertifikāts

Pilotu sagatavošanas programma
Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI) akreditēta augstāka mācību iestāde, kas realizē augstas klases speciālistu sagatavošanu visos aviācijas industrijas virzienos. Kopā ar citām aviācijas specialitātēm mūsu institūts licenzēts veikt pilotu sagatavošanas apmācību programmas, apstiprinātas European JAA, Part 141 Regulations, FTO. Institūtā pārstāvēts pilns programmu spektrs, sākot ar Private Pilots līdz Airline Transport Pilots.
Profesionālo sagatavošanu institūts veic sākot ar 1942. gadu, savas pastāvēšanas laikā to absolvējuši vairāk ka 40 tūkstoši aviācijas speciālistu.
Pēdējos gados RAI paplašina un stiprina sadarbību ar Eiropas un ASV centriem, kas ir vairāk ka 48 valstu privāto un profesionālo pilotu lidojošā sastāva sagatavošanas līderi. Šodien RAI ar lepnumu piedāvā pilotu sagatavošanas variantus gan kopīgām programmā, JAA un FAA.
ASV, Floridas treniņu centru ļauj izmantot ne tikai pieredzi un profesionālismu, bet arī dienvidu Floridas dienvidu unikālos klimata apstākļus, kas ļauj iespēju baudīt 365 vasaras dienas gadā. RAI daudzgadīgā pieredze un partnerattiecības ar bijušās Savienības vadošajām valsts aviokompānijām, garantē labāko institūta absolventu darbā iekārtošanu. Rietumu tehnikas izmantošana Krievijas aviokompānijās pierāda mūsu absolventu pieprasījumu

 

Kārtējā informācijas sanāksme interesentiem, programmās:
- Gaisa kuģu ekspluatācija;
- Profesionālā pilotu sagatavošana
Notiks Rīgā, Mežkalnu 9, iepriekš paziņojot to saitā.

 

Cik gadu man jābūt, lai es sāktu  mācīties lidot?

Nav noteikta vecuma, no kura Jūs varētu sākt ņemt lidojumu stundas. Tomēr jāatzīmē, ka Jums jābūt vismaz 16 gadiem, lai Jūs varētu  vadīt lidmašīnu instruktora klātbūtnē un 17 gadiem, lai varētu saņemt PPL sertifikātu. Lai iegūtu komercpilota  licenci, jums jābūt 18 gadu. Sekojoši, izriet, ka  no finansiālā un laika viedokļa  nav efektīvi ņemt stundas agrāk.

Kādā vecuma jau pārāk vēlu sākt mācīties lidot?

Runājot, „studentpilots” , vairākums cilvēku, ar to saprot jaunus cilvēkus, kas sapņo par debesīm. Realitātē šodien , „studentpilots”,  drīzāk  ir pieaudzis, nobriedis cilvēks, vidēja vecuma, kurš spējīgs ne tikai sapņot kļūt par pilotu, bet jau realizē savus dzīves sapņus un ambīcijas. Vidējais studentu vecums šodien no 18 - 45 gadiem.

Cik izmaksā apgūt lidot un iegūt lidojumu sertifikātu?

Lai iegūtu bakalaura grādu (inženiera diplomu), Jums jāstudē 4 gadi. Tomēr, Jūs jau no trešajā studiju gadā varat sākt strādāt  aviokompānijā par pilotu, apvienojot darbu ar elektronīskās formas studijām institūtā. Gadījumā, ja Jūs interesē tikai lidojumu sertifikāts, ir pietiekami daudz nosacījumu, kuri ietekmē studiju maksu, ieskaitot lidojumu stundu biežumu, laika apstākļus, lidmašīnas tipu, uz kuras tiek veikta apmācība, kā ari Jūsu individuālās īpatnības. Parasti budžeta aptuvenā summa paredz līdz 15% iespējamās novirzes no konkrētās treniņu kursa  bāzes cenas.

Cik laika nepieciešams, lai iemācītos lidot un iegūtu sertifikātu?

Tie paši principi, kas jau aprakstīti augstāk ietekme arī apmācības laiku. FAA un JAA nosaka minimālo lidojumu skaitu, kas nepieciešami lai iegūtu sertifikātu. Tomēr ne visi  var iekļauties  noteiktajā minimālajā stundu skaitā. Vidēji  vairums studentu PPL licenci saņem pēc  45-70 lidojumu stundām, taču tas ir individuāli un nav garantēts. Lai iegūtu Frozen ATPL  Jums nepieciešamas ne mazāk kā 220 lidojumu stundas.

Kādus dokumentus man jāuzrāda iestājoties? 

Sākumā nepieciešams uzrādīt sekojošus dokumentus:

- pase
- izglītības dokumenti
- Medicīniska izziņa
- 2 foto

Kā un kur es varu iegūt JAA studenta medicīnisko sertifikātu?

Studentiem, kas iestājušies studēt  JAA programmā, nepieciešams saņemt JAA medicīnas sertifikātu līdz vasaras prakses sākumam. Par sertifikāta iegūšanu  varat uzzināt  mūsu institūtā.  Gadījumā, ja lidojumu praksi Jūs veiksiet mūsu amerikāņu  partneru bāzē, Jums būs vajadzīgs arī FAA studentu medicīniskais sertifikāts, nepieciešamais lidojumiem ASV teritorijā.

Kā un kur es varu iegūt FAA studenta medicīnisko sertifikātu?

Mūsu institūtā , mēs palīdzēsim Jums  pareizi organizēt Studenta Lidojumu Sertifikāta saņemšanu, kā daļu no FAA medicīniskā eksāmena, līdz nokļūšanai amerikāņu partneru centros. Šis studentu lidojumu medicīniskais sertifikāts  ir derīgs 24 mēnešus, bet trešā  līmeņa sertifikāts derīgs 36 mēnešus.  Šo medicīnisko eksāmenu jūs varēsiet nokārtot stājoties institūtā.

 Uz kādām lidmašīnām es lidošu apmācību laikā?

Pie mums Jūs lidosiet uz Cessna 172SP, Cessna 172SP, Brand New Cessna 172 G1000, Piper Cadet, Piper Warrior, Piper Arrow, Piper Seminole (Multi), Beechcraft Duchess (Multi). Kā arī Jūs varēsiet  lidot uz helikopteriem R-22 un  Schweitzer 300CB.

Kad es varēšu sākt studijas?

Bakalaura studijas sākas katru gadu no 1 .septembra, mūsu institūta bāzē. Parasti pirmajā studiju semestrī  Jūs  apgūsiet sagatavošanas teorētiskos pamatus, un tikai no otrā semestra tiek plānoti lidojumu treniņi.  Apgūstot lidojumu programmu un saņemot sertifikātu Jūs  varēsiet uzsākt praksi, bet pēc tam arī  uzsākt patstāvīgo darbu aviokompānijā.  Šajā gadījumā mēs sniedzam Jums iespēju distances veidā pabeigt studijas un iegūt inženiera diplomu.

 Kā tiek organizēta lidojumu prakse institūtā?

Lidojumu prakses laikā jums tiks ieplānotas piecas lidojumu dienas nedēļā, kā minimums viens lidojums dienā. Visi lidojumi apvienoti  divu stundu blokos. Kas ļauj iziet pirms un pēc lidojumu  brīfingu, pavadīt laiku gaisā telpa ar lidojumu instruktoru. Vidēji Jums būs viena- divas lidojumu stundas dienā.  Teorētiskās apmācības notiek divas stundas dienā, katru dienu no pirmdienas līdz piektdienai. Jums būs divas brīvdienas nedēļā (tāpat ka Jūsu instruktoriem) atpūtai un patstāvīgai sagatavošanai.

 Kādus apstākļus Jūs piedāvājat izmitināšanai un dzīvošanai?

Institūta bāzē Rīgā, mēs piedāvājam dzīvošanu studentu viesnīcā, kas atrodas tieši institūtā, mūsdienīgās, komfortablās divvietīgās istabās, ar dušas telpām un bezmaksas interneta piekļuvi. Viesnīcā iespējams  apmeklēt saunu un fitnesa-centru.
Prakses iziešanas laikā pie ārzemju partneriem, Jums būs piedāvāta iespēja izmitināties studentu viesnīcā, īslaicīgam laikam vai studentu apartamentos daudz garākam laika posmam.
Parasti viesnīcas atrodas tuvu treniņu centriem. Pēc velēšanās Jūs varat apvienot dzīvošanu ar kādu no  studentiem. Viesnīca piedāvā bezvadu interneta pieeju un bezmaksas kontinentālās brokastis katru rītu. Mūsu studentu apartamenti ietver sevī   trīs vai četru mēbelētu  istabiņu kondo, kuru Jūs variet  dalīt ar citiem studentiem. Parasti tādiem kondo  ir pieeja atsevišķam baseinam un sadzīves blokam.

 Vai jāapmaksā visa studiju maksa līdz ierašanai institūtā?

Apmaksas shēmas izstrādājas atsevišķi katram  studiju kursam un tās varat saņemt pēc Jūsu pieprasījuma.

Ja  es tikšu nosūtīts  uz  ASV,  lidošanas prakses iziešanai, vai nepieciešama studentu vīza, lai lidotu uz ASV? 

Visiem ASV nepilsoņiem nepieciešama M-1 studentu vīza, iebraukšanai ASV un lidojumiem. Mūsu institūts palīdzēs veikt  sagatavošanas darbus un sniegts nepieciešamos dokumentus, vīzas saņemšanai ASV konsulātā. Vizas saņemšanas  periods var  aizņemt  no 30 dienām un ilgāk, kas atkarīgs arī no konsulāta darba slodzes.

Esmu dzirdējis, ka ir noteiktas TSA (Transportation Security Administration)  prasības , kuras jāizpilda līdz lidojumu praksei. Kā šīs prasības  var ietekmēt mani?

Gadījumā, ja prakse notiks ASV , jums būs nepieciešamība izpildīt daļu no TSA noteikumiem, kas attiecās  uz ārzemju pilsoņu lidojumu apmācību. Atbilstībā ar šo, mēs, jums  palīdzēsim līdz ierašanai partneru skolā  piereģistrēties TSA, www.flightschoolcanidates.gov/

Vai jūsu lidmašīnas ir apdrošinātas?

Jā, visas mūsu lidmašīnas ir apdrošinātas autorizētiem lidojumiem. Mēs piedāvājam arī  brīvprātīgo apdrošināšanas opciju (CDW), kas apdrošina Jūs, gadījumā, ja lidmašīnai izdarīts bojājums Jūsu darbības rezultātā, kā pilotam komandā. Šīs CDW  apdrošināšana summa ir 200 USD un tās darbības laiks ir viens gads. Jums tiks piedāvāts to iegādāties līdz vasaras  lidojumu praksei.  Tāpat mēs rekomendējam Jums iegādāties apdrošināšanas polisi  uz apmācības kursu laiku, kas apdrošina tieši Jūs, lidojumu veikšanas gadījumā.

Ja, man nav transporta līdzekļa, vai tas būtu jānomā?

Tā ir jūsu izvēle un to vienmēr viegli organizēt.  Ja, Jūs tomēr nolemjat auto nomāt, mēs būsim priecīgi sniegt rekomendācijas kompānijas izvelē, kur mūsu studentiem tiek sniegtas  īpašas atlaides.

Vai institūtā ir dress-code?

Visiem studentiem,  kas apmeklē  studijas lidojumu specialitātē, apmeklē  komercpilotu  kursus un profesionālo pilotu nodarbības nepieciešams nēsāt uniformu katru dienu. Lidojumu forma ietver sevī,  baltu kreklu, kaklasaiti, melnas bikses un melnus apavus. Lidojumu kreklus , kaklasaites, epoletes  Jūs varēsiet iegādāties mūsu veikalā.  Ja, Jūs  stājaties PPL kursos,   prasību formas valkāšanai nav.  Tomēr, mēs lūdzam  apmācības laikā vienmēr ģērbties akurāti un nenesāt atvērtus apavus.