Sadarbība un internacionalizācija
RAI sadarbojas ar vairākām institūcijām – valsts un nevalstiskām organizācijām, profesionālajām asociācijām, augstskolām, uzņēmumiem, koledžām, vidusskolām u.c. Sadarbība tiek plānota un organizēta atkarībā no institūciju veida, nozīmīguma nozarē, kā arī no ģeogrāfiskā izvietojuma.
Galvenie kritēriji sadarbības uzsākšanai ir partnera reputācija, atbilstība darbības virziena specifikai un ieguvums visiem sadarbības partneriem, kā arī savu resursu ieguldījums ar inovāciju vai tehnoloģiju pārnesi saistītos uzņēmumos.
RAI aktīvi sadarbojas industrijā, izmantojot dažādu veidu sadarbības platformas. Partneri, darba devēji tiek piesaistīti, darbojoties nozaru asociācijās, piedaloties ministriju rīkotajās darba grupās, sadarbība speciālistu sagatavošanā un apmācībā notiek arī ar aviosabiedrībām. Partneri no augstākās izglītības iestādēm tiek piesaistīti ar dalību konferencēs, semināros un forumos.
Galvenie sadarbības virzieni ar nozares partneriem ir šādi:
• Dalība zinātniskās pētniecības un radošajās aktivitātēs;
• Dalība studiju virzienu un studiju programmu pilnveidē;
• Prakses vietu nodrošināšana;
• Metodisko pasākumu organizēšana;
• Vieslekciju un prakses organizēšana;
• Dalība valsts noslēguma pārbaudījumos.
Izvēlētie sadarbības virzieni ļauj nodrošināt gan stratēģisko mērķu sasniegšanu, kuri noteikti RAI attīstības stratēģijā, gan arī īstenot studiju virzienu mērķus.
Piemēram, sadarbība ar darba devējiem notiek dažādās formās visā programmu īstenošanas gaitā, sākot no idejas par jaunas programmas izstrādi, tās licencēšanu un beidzot ar jauno speciālistu sagatavošanu darba tirgum, savukārt mācībspēkiem un administratīvajam personālam - ņemot dalību profesionālajās un zinātniskajās konferencēs, kā arī citos pasākumos.
Partneri no augstākās izglītības iestādēm tiek piesaistīti, izmantojot piedalīšanos konferencēs. Tās ir augstskolas, kas īsteno līdzīgas studiju programmas, un uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti RAI apmācītos speciālistos un kuri var nodrošināt atbilstošas prakses vietas.
Sadarbībā ar augstākām izglītības institūcijām uzsvars tiek likts uz zinātniskās pētniecības un radošajām aktivitātēm, personāla kvalifikācijas paaugstināšanu un metodiskajiem pasākumiem.
Galvenie sadarbības virzieni ar augstākajām izglītības institūcijām ir šādi:
• Dalība zinātniskās pētniecības un radošajās aktivitātēs;
• Metodisko pasākumu organizēšana;
• Dalība valsts noslēguma pārbaudījumos.
Sadarbība ar ārvalstu partneriem sniedz RAI iespēju iepazīties ar šo organizāciju pieredzi, ar transporta nozares attīstības tendencēm un atsevišķu speciālistu nepieciešamību. Izstrādājot studiju virziena attīstības stratēģiju un plānojot augstskolas darbu, RAI noteikti ņem vērā minēto institūciju viedokli, pieredzi un paveikto.