RAI

.

RĪGAS AERONAVIGĀCIJAS INSTITŪTS

*

Flight School

ERASMUS +

Datu bāze

Kalendārs

«    Decembris 2024    »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Jaunumu arhīvs

Decembris 2024 (7)
Novembris 2024 (3)
Oktobris 2024 (8)
Septembris 2024 (4)
Augusts 2024 (3)
Jūlijs 2024 (1)

Moodle

mani dati

EAD - RAI

Sertifikāts

Kļūsti par vienu no mums- nāc studēt Rīgas Aeronavigācijas institūtā!
RAI - tā ir pieredzes bagāta augstskola ar lielu potenciālu un ilgstošām tradīcijām.

 

Par mums
Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI) ir viena no vecākajām mācību iestādēm Latvijā.
Esam uzkrājuši bagātīgu pieredzi un tradīcijas aviācijas un transporta nozares speciālistu sagatavošanā. Mūsu absolventu skaits pārsniedz 40 000. Viņu vidū ir gaisa satiksmes vadības inženieri, piloti, mehāniķi, elektronisko, aviācijas un sadzīves iekārtu inženieri, kā arī visu transporta industrijas nozaru (t.sk. gaisa satiksmes) vadošie darbinieki. Mūsu absolventus var sastapt katrā no kontinentiem visā plašajā pasaulē.
RAI stiprās puses ir aviācijas speciālistu sagatavošana un zinātniski- praktiskās iestrādes. Mūsu absolventi strādā lielākajās starptautiskajās un Latvijas transporta kompānijās. Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem mūsu absolventiem ir procentuāli ļoti augsti darbā iekārtošanās rādītāji atbilstoši specialitātei.

 


Ko izvēlēties?

Visas RAI programmas iedalās sekojošos pamatvirzienos:
Transporta pakalpojumi – virziens ietver tādas profesijas kā gaisa satiksmes vadības inženieris, transporta uzņēmuma vadītājs un loģistikas struktūrvienības vadītājs.
Mehānika – virziens piemērots topošajiem pilotiem un aviācijas inženieriem.
Elektronisko iekārtu ekspluatācija – virziena ietvaros gatavojam inženierus rūpniecisko un sadzīves iekārtu ekspluatācijas un lidostu virszemes elektronisko iekārtu apkalpošanā. Visas mūsu programmas ir akreditētas atbilstoši Latvijas un ES likumdošanai. Atkarībā no izvēlētā studiju virziena mūsu studenti saņem bakalaura, inženiera vai maģistra diplomu.

Pirmajā vietā- darba devēju prasības un darbā iekārtošanās iespējas.

Rīgas Aeronavigācijas institūta misija - gatavot augsti kvalificētus speciālistus strauji augošajām un pieprasītākajām ekonomikas nozarēm, galvenokārt- aviācijas un transporta industrijas nozarēm.
Šo nozaru darba devēji ir vieni no pirmajiem, kas praksē ievieš jaunākās tehnoloģijas, tamdēļ nepieciešami speciālisti ar augstāko izglītību, kas uzreiz gatavi patstāvīgam darbam. Papildus augstākajai izglītībai studējošie saņem atbilstošus sertifikātus un licences, kas ļauj viņiem uzņemties atbildīgus pienākumus un juridisko atbildību par sava darba rezultātiem uzreiz pēc institūta beigšanas.
Visas RAI programmas atbilst augstākajai profesionālajai izglītībai, tāpēc to praktiskā daļa ir īpaši spēcīga un apjomīga. Lai to īstenotu, institūts ir izveidojis un sertificējis virkni praktisko apmācību organizāciju saskaņā ar starptautisko institūciju prasībām. Šajās organizācijās studenti ne tikai iziet praktiskās apmācības atbilstoši izvēlētajai apmācību programmai, bet viņiem ir arī iespējas saņemt licenci vai sertifikātu, kas uzreiz dod tiesības uzsākt darbu atbilstošajā nozarē.
RAI darbojas šādas organizācijas:
• Air Traffic Service Training Organization (ATS TO);
• Aircraft Maintenance Training Organization (MTO);
• Electronic Equipment Maintenance Training Organization (EEM);
• Approved Training Organization (ATO).
Organizācijas izveidotas un tiek auditētas saskaņā ar Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas (EASA) un Latvijas Civilās aviācijas aģentūras prasībām un noteikumiem. Šo organizāciju licences un sertifikāti ir derīgi visās Eiropas Savienības valstīs.

Iespēja saņemt attiecīgās licences un sertifikātus ir rezultāts RAI praktisko apmācību norisei augstākās izglītības programmas ietvaros.
Akadēmisko un praktisko zināšanu spēcīgais apvienojums ir mūsu absolventu lielākais ieguvums un galvenā priekšrocība, kas ļauj sekmīgi konkurēt darba tirgū.
Efektīva loģistika un vadība
Ja Tevi interesē transports un loģistika un vēlies kļūt par transporta uzņēmuma vai tā struktūrvienības vadītāju, izvēlies programmu "Starptautisko pārvadājumu loģistika" vai "Starptautisko pārvadājumu uzņēmumu vadība".
Šo programmu mērķis ir vispusīgi sagatavot speciālistus ar analītiskajām un radošajām prasmēm, padziļinātām zināšanām transporta uzņēmumu darbības attīstībā un koordinēšanā, ar pieredzi globālu un lokālu transporta vadības problēmu risināšanā, kuri patstāvīgi spēj pieņemt lēmumus un vadīt starptautisko pārvadājumu uzņēmumu vai tā struktūrvienību.
Topošie speciālisti saņems nepieciešamās pamatzināšanas, prasmes un kompetences starptautisko kravas un pasažieru pārvadājumu nozarē, transporta mezglu un terminālu, muitas darbības organizācijā un mūsdienu loģistikas centru vadībā. Nepieciešamais zināšanu līmenis tiek nodrošināts ar ekonomikas, biznesa vadības, jurisprudences, loģistikas, psiholoģijas, mārketinga, starptautisko pārvadājumu organizācijas u.c. studiju kursu palīdzību.
Iešu uz dispečeriem, lai mani iemāca

Aviodispečers (vai saskaņā ar jauno terminoloģiju- gaisa satiksmes vadības inženieris) ir kā galvenais diriģents avio dzinēju rūkoņas debesu orķestrī. Aviodispečers ir kā mākslinieks, kurš uz gaiši zilā debesu audekla glezno ar lidmašīnu atstātajām kondensācijas sliedēm. Aviodispečers ir kā locis, kas gaisa kuģiem rāda drošu ceļu uz ostu.
Taču vadoties pēc definīcijas- tas ir speciālists, kas gaisa satiksmes vadību īsteno, atrodoties uz zemes. Viņa galvenā funkcija- nodrošināt noteiktu, drošu un regulāru gaisa kuģu satiksmi noteiktajā atbildības zonā.
Nākamajiem gaisa satiksmes vadības inženieriem paredzēta RAI bakalaura programma "Gaisa satiksmes vadība". Tajā students apgūst profesionālo bāzes apmācības kursu, kas turpmāk ļaus strādāt par aeronavigācijas apkalpošanas uzņēmuma aviodispečeri gan Eiropas Savienības teritorijā, gan aiz tās robežām.
Studiju programma pilnībā atbilst normatīvo aktu prasībām un ietver tādus studiju kursus kā gaisa satiksmes vadība, meteoroloģija, navigācija, kā arī pašu nozīmīgāko- darbu uz mācību trenažiera.
Pilots un aviācijas inženieris- mehāniķis: interesanti, grūti, perspektīvi
Lidotāja profesija būs piemērota tiem, kuriem nepastāv veselības problēmas, kuri iemīlējušies debesīs un gatavi ļoti daudz neatlaidīgi un uzcītīgi mācīties.
Topošajiem pilotiem tiek piedāvāta profesionālā bakalaura studiju programma "Gaisa transporta sistēmu vadība".
2010. gadā RAI kļuva par pilna mēroga mācību kompleksa ar privāto helikopteru un lidmašīnu parku ASV, Floridā īpašnieku. Kompleksā ietilpst arī plašas ofisa un konferenču telpas, kā arī degvielas uzpildes stacija. Pilotu skolas „Pelican” rīcībā ir augstākās kvalifikācijas instruktori, un tā ierindojas 8 labāko pilotu apmācību skolu skaitā ASV!
Skolas rīcībā ALSIM tipa trenažieri, kas dotajā brīdī ir vieni no visprogresīvākajiem un mūsdienīgākajiem. Tie ļauj uz zemes modelēt praktiski visas sarežģītākās lidojuma laikā iespējamās situācijas. Apmācām gan helikopteru, gan lidmašīnu pilotus.
Mūsu lidotāju apmācību programma ietver sekojošus licenču veidus:
- Privātpilota licence lidmašīnu un helikopteru pilotiem, ieskaitot datorizētu teorētisko apmācību (Private Pilot Certification);
- Komercpilota licence lidmašīnu un helikopteru pilotiem (Commercial Pilot Certification). .

Otra šī studiju virziena profesija, kas ar katru gadu kļūst aizvien pieprasītāka no aviopārvadātāju puses, ir aviācijas inženiera- mehāniķa profesija.
Viņa pienākums ir sekot aviodzinēju un lidaparātu tehniskajam stāvoklim, nodarboties ar to remontu un apkalpošanu. Aviomehāniķu (aviotehniķu) darbība var būt saistīta arī ar elektroniku, hidrauliku, kondicionēšanas, lidojumu vadīšanas un citām sistēmām. Aviācijas inženieri nepieciešami gan civilajā aviācijā, gan bruņotajos spēkos. Viņu pakalpojumi ir pieprasīti lidostu remontdarbnīcās, angāros un lidlaukos.
No viņa darba atkarīga lidojumu drošība un cilvēku dzīvības.
Profesionālā bakalaura programmas "Gaisa kuģu tehniskā apkope" mērķis ir nodrošināt studentiem tāda apjoma teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, kas ļautu veikt gaisa kuģu mehāniskā aprīkojuma apkalpošanu, ekspluatāciju un remontu.
Elektronikas inženieris- droši un pieprasīti
Elektronikas inženieris (elektroniķis) – tas ir speciālists, kas nodrošina elektroniskās sistēmas pareizu tehnisko ekspluatāciju un nepārtrauktu darbību.
Profesionālā bakalaura programmas "Elektronisko iekārtu apkalpošana" ietvaros studenti iegūst ar elektroniku un elektrotehniku saistītu specializāciju. Šī programma ir izstrādāta tā, lai studenti nākotnē varētu izvēlēties darbības sfēru rūpniecisko/sadzīves/virszemes iekārtu vai aviācijas/meteoroloģiskā aprīkojuma ekspluatācijā, apkalpošanā un remontā.
Specializācija "Rūpniecisko elektronisko iekārtu apkalpošana"
Šīs profesionālās programmas ietvaros students iegūst inženiera zināšanas un praktiskās iemaņas elektronisko iekārtu, TV un radio pārraides iekārtu, distances novērošanas apsardzes signalizāciju, auto elektronikas un citu (biroja tehnikas, kondicionieru, veļasmašīnu u.c.) iekārtu ekspluatācijā, remontā un diagnostikā.
Specializācija "Lidostu elektronisko iekārtu apkalpošana"
Šīs profesionālās programmas ietvaros students iegūst zināšanas, praktiskās iemaņas un pieredzi, kas nepieciešamas lidostu elektroniskā aprīkojuma tehniskajai apkalpošanai, testēšanai, regulēšanai un darbības uzturēšanai. Programmā ir integrēts arī ATSEP (Air Traffic Safety Electronic Personnel), kas nodrošina standartizētu lidostas aviācijas elektronisko iekārtu apkalpošanas speciālistu sagatavošanu saskaņā ar Eiropas Savienības rekomendācijām. Programma ietver radiolokācijas un radio navigācijas sistēmu, nosēšanās sistēmu un nepārtrauktu elektroapgādes sistēmu darbību apguvi.
Maģistrantūra: kāpēc Jums tā nepieciešama?

 

Maģistrantūra –Boloņas augstākās izglītības divpakāpju sistēmas otrais līmenis, kurā mācās tie studenti, kam jau ir skaidra sava nākotnes profesija un kuri apzinās, kādas zināšanas vēl jāapgūst, lai to sasniegtu. Jā, tieši tā! Daudzi studenti, kas iegūst pirmā līmeņa augstāko izglītību, tikai studiju procesa gaitā veic savu galīgo izvēli, dažkārt izlemjot paplašināt vai mainīt savas turpmākās darbības sfēru.
Inženieriem, kuri vēlas iegūt otrā līmeņa augstāko izglītību, piedāvājam maģistra programmu "Transporta sistēmu vadība". Tā paredz zinātniski-praktisko pētījumu prasmju apguvi transporta sistēmu izmantošanas jomā, tai skaitā avio-tehniskās apkalpošanas jomā. Šī programma attīsta arī jaunās paaudzes speciālistu radošās spējas, lai nākotnē varētu praksē ieviest visjaunākās idejas, tehnoloģijas un transporta sistēmu vadīšanas principus.
Otra RAI piedāvātā maģistrantūras programma ir "Starptautisko pārvadājumu uzņēmumu vadība". Tā ļauj sasniegt nākamo līmeni, apgūt jaunas zināšanas un nodrošināt nākotnes iespējas karjeras izaugsmē. Studenti iegūst aktuālākās zināšanas mūsdienu transporta uzņēmumu vadīšanas teorijā un praksē, transporta procesu modelēšanā, cilvēkresursu vadīšanā, finanšu un ekonomisko procesu analīzē, starptautisko projektu un transporta sistēmu risku vadībā. Maģistranti iegūst mūsdienīga transporta uzņēmuma vadītāja prasmes un iemaņas.

Esam pārliecināti – mums ir pa ceļam!

Prorektors Dr. Oec. Konstantīns Savenkovs

RAI adrese un darba laiks:
Gaidīsim Jūs RAI Uzņemšanas komisijā no pirmdienas līdz piektdienai
plkst. 8.30-17.00
Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt pa tālruņiem:
(+371) 67 629 207, (+371) 29 571 158
vai rakstīt: manager@rai.lv
Atrodamies Mežkalna ielā 9 (Ziepniekkalnā), Rīgā.

 
FACEBOOK
 
INSTAGRAM